Az Iba – Fejlesztési, Innovációs, Kulturális és Vállalkozási Egyesület mint kedvezményezett, a Felnőttképzés Innovációjáért Egyesület partnerségben, valósítja meg a – PRO KÉPZÉS – A szakmai kompetenciák növelése érdekében! – című, 317579 kódú projektet, amely az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg az Oktatási és Foglalkoztatási Program 2021-2027 keretébe (PEO/78/PEO_P9/OP4/ESO4.7 pályázati kód).
A projekt végrehajtásának időtartama 35 hónap, teljes értéke 4.959.149,78 RON.
A projekt általános célja az egész életen át tartó tanulás előmozdítása a munkaerőpiac várható változásainak fényében, a kompetenciák frissítése és az átképzés révén a Közép Régióban dolgozók számára. Az érintettek gyorsabban tudnak majd alkalmazkodni a munkaerőpiac változó igényeihez, ezáltal javítva életminőségüket és szakmai fejlődésüket. A projekt keretében különböző tájékoztató, tudatosító, tanácsadási és képzési programokon vesznek részt, amelyek mind hozzájárulnak ezen célok eléréséhez.
A projekt fő elemei:
- A régió versenyképességének növelése: 602 közép régióbeli dolgozó készségeinek frissítésével és fejlesztésével. A jól képzett munkaerő könnyebben vonzza a beruházásokat és elősegíti a régió gazdasági növekedését.
- Munkaerőpiaci egyenlőtlenségek csökkentése: A készségek hiányának orvoslása és a szakmai képzés munkaerőpiaci igényekhez igazítása 10 képzési kurzus révén.
- Foglalkoztatás növelése kulcsfontosságú területeken: Átképzési lehetőségek és készségfejlesztés biztosítása a magas keresletű szakterületeken, például folyamatmenedzsment, márkamenedzsment, adatvédelem, kiberbiztonság és autószerelés.
- Szakmai mobilitás és karrierfejlődés támogatása: A projekt hosszú távon segíti 602 résztvevő szakmai előrelépését és a munkaerőpiaci mobilitás megkönnyítését.
- Fenntartható fejlődés előmozdítása digitális készségek fejlesztésével: A projekt kiemelt figyelmet fordít a digitális készségek fejlesztésére, amelyek nélkülözhetetlenek a modern gazdaságban.
- Életszínvonal javítása: Átfogó információs, tanácsadási és szakmai képzési programokkal segíti a résztvevők személyes és szakmai fejlődését.
A projekt célja az egész életen át tartó tanulás előmozdítása, különös figyelmet fordítva a rugalmas továbbképzési és átképzési lehetőségekre, a vállalkozói és digitális kompetenciák fejlesztésére, valamint az új munkaerő-piaci igényekhez kapcsolódó készségigények előrejelzésére. Emellett a projekt támogatja a szakmai átmenetek megkönnyítését és a mobilitás elősegítését.